Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Msza w intencji śp. Jana Glinczewskiego w Winnicy

Msza w intencji śp. Jana Glinczewskiego w Winnicy

18 września podczas niedzielnej porannej mszy w kościele kapucynów, która odprawiana jest w języku polskim, wierni modlili się o wieczny odpoczynek dla duszy zmarłego w Krakowie zasłużonego dla odrodzenia kultury polskiej na Ukrainie Jana Glinczewskiego.

Mszę celebrował gwardian kościoła kapucynów Konstanty Morozow, który wspomniał o tym, jak gorliwie modlił się w kościele Jan Glinczewski po tym, jak on i jego rodzina nawróciły się do Boga pod koniec lat 90.

To był człowiek, który kochał ludzi, patriota Polski i Ukrainy. Wszyscy pamiętamy lekcje języka polskiego i  historii Polski, które prowadził w podziemiach naszego kościoła śp. Pan Jan. Niestety wskutek tragicznego wypadku, po skomplikowanych zabiegach chirurgicznych nasz przyjaciel odszedł do Domu Ojca – mówił o. Konstanty.

W przededniu pogrzebu Jana Glinczewskiego, który odbędzie się 19 września w Krakowie, w jego rodzinnej Winnicy weterana odrodzenia polskości ciepło wspominali zarówno jego przyjaciele, członkowie organizacji Konfederacji Polaków Podola oraz inni Polacy i katolicy, który nie raz uczestniczyli w różnych imprezach i uroczystościach patriotycznych z udziałem Pana Jana.

Szczególnie wzruszającą była Modlitwa Wiernych, którą przeczytał bliski przyjaciel zmarłego Józef Gliwiński.

Jan Glinczewski zostanie pochowany na Cmentarzu Batowickim w Krakowie. W ceremonii wezmą udział rodzina zmarłego oraz liczna delegacja z Kielc.

Słowo Polskie, 19.09.16 r.

Więcej na temat: W wieku 73 lat zmarł weteran odrodzenia ruchu polskiego na Ukrainie Jan Glinczewski