Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » MSZ Ukrainy skomentował proukraińską inicjatywę Papieża Franciszka

MSZ Ukrainy skomentował proukraińską inicjatywę Papieża Franciszka

Źródło: www.niedziela.pl– Ukraina popiera ogólnoeuropejską humanitarną inicjatywę Jego Świętobliwości Papieża Franciszka skierowaną na najbardziej potrzebujących wskutek konfliktu na wschodzie mieszkańców Ukrainy. Kierujemy głęboką wdzięczność Papieżowi Kościoła Katolickiego za Jego apel do udziału akcji charytatywnej, która odbyła się 24 kwietnia na całym świecie – napisała służba prasowa ukraińskiego MSZ na swojej oficjalnej stronie.

Szczere podziękowania dla Rady Papieskiej „Cor Unum” i Episkopatów w poszczególnych krajach za organizację i wsparcie zbierania pieniędzy w państwach Europy.

Charytatywna inicjatywa Papieża ukraińskie MSZ uważa za ważny gest solidarności wszystkich Europejczyków z ukraińskim narodem i potężny sygnał poparcia dla państwa ukraińskiego w rozwiązywaniu aktualnych konfliktów, spowodowanych rosyjską agresywną polityką zagraniczną.

Zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie odbyła się w niedzielę 24 kwietnia we wszystkich kościołach rzymskokatolickich na terenie Europy. Franciszek zapowiedział to w krótkim przemówieniu przed modlitwą „Regina caeli” pod koniec Mszy św., jaką odprawił na placu św. Piotra w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Ania Szłapak, na podstawie informacji ukraińskiego MSZ, 28.04.16 r.