Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Możliwe jest doprecyzowanie nowelizacji ustawy o IPN

Możliwe jest doprecyzowanie nowelizacji ustawy o IPN

Fot. http://www.se.pl

Trybunał Konstytucyjny zapewne rozwiąże obawy związane z interpretacją nowelizacji ustawy o IPN – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Jego zdaniem „doprecyzowanie” tej ustawy jest możliwe.

Czaputowicz w radiowych Sygnałach Dnia zaznaczył, że Stany Zjednoczone zwróciły się do Polski „z pewnymi sugestiami dotyczącymi interpretacji ustawy o IPN”. „Myślę, że to jest kwestia nie tyle treści, co pewnej interpretacji, pewnych obaw” – powiedział minister. Wyraził też przekonanie, że obawy te zostaną rozwiane przez orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie noweli.

Według szefa MSZ, Polska i Stany Zjednoczone „nie różnią się co do treści” noweli. „Obu stronom chodzi o to, żeby nie fałszować prawdy o wydarzeniach drugiej wojny światowej. Doprecyzowania są, moim zdaniem, możliwe” – zaznaczył.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o IPN 6 lutego, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent chce, by Trybunał zbadał, czy przepisy noweli ustawy o IPN nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

Słowo Polskie na podstawie informacji dzieje.pl, 24.02.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code