Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „Most pedagogiczny” w winnickiej siódemce

„Most pedagogiczny” w winnickiej siódemce

Uczennica winnickiej szkoły nr 7 śpiewa Dumkę z filmu "Ogniem i mieczem"20 października w szkole-liceum nr 7 w Winnicy drugi rok z rzędu odbył się „Most pedagogiczny” – impreza, mająca na celu wymianę doświadczeń między uczniami i nauczycielami szkół, gdzie uczy się języka polskiego.

Tegoroczne przedsięwzięcie zostało poświęcone twórczości wybitnego polskiego pisarza noblisty Henryka Sienkiewicza. W roku 2016 wypada 170. rocznica jego urodzin i 100 rocznica śmierci.

W ramach uroczystości wspomniano o najwybitniejszych dziełach Sienkiewicza, przedstawiono recenzje na nie znanych krytyków oraz wspomnienia o artyście innych pisarzy i poetów.

Uczestnikami „mostu” i jego widzami byli uczniowie szkoły nr4 z nauczycielką Iloną Perun, szkoły nr 23, którzy przybyli z polonistka Zoją Oboźną oraz młodzież z siódemki pod opieką Wiktorii Guzowskiej.

Podczas imprezy dzieci zaprezentowali swój poziom znajomości języka polskiego. – Podczas nauki innego języka bardzo pomaga żywa komunikacja – zaznaczyła polonistka ze szkoły nr 7 Wiktoria Guzowska.

Potrzebę organizacji podobnych imprez w przyszłości podkreśliła prezes Winnickiego Kulturalno-Oświatowego Związku Polaków Alicja Ratyńska.

W przyszłości pomysł międzyszkolnej integracji dla winnickiej młodzieży, uczącej się języka polskiego będzie nadal się rozwijał. W następnym roku w ramach kolejnego „mostu pedagogicznego” zaplanowano między innymi zorganizowanie konkursu międzyszkolnego „Od Kościuszki do Piłsudskiego”.

Słowo Polskie, 25.10.16 r.

Źródło: sch7.edu.vn.ua