Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Moskiewski sąd przedłużył do 13 maja areszt głodującej od 75 dni Nadii Sawczenko

Moskiewski sąd przedłużył do 13 maja areszt głodującej od 75 dni Nadii Sawczenko

Źródło - www.telekritika.ua

Podczas posiedzenia Moskiewskiego Sądu Miejskiego ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko ogłosiła, że jeżeli sędzia nie zdecyduje się na zmianę formy jej utrzymania pod wartą, to ona do następnego posiedzenia sądu już może nie dożyć.

25 lutego w stolicy Rosji odbyło się rozpatrzenie apelacji Sawczenko odnoście decyzji Basmannego Sądu m. Moskwy, przedłużającego jej areszt do 13 maja. Rosyjscy prawnicy broniący Ukrainki zwrócili się do sędziego z prośbą o umożliwienie zmiany jej formy aresztu na domowy i przewiezienia do hotelu przy Ambasadzie Ukrainy albo do mieszkania jej adwokata Illi Nowikowa. Mark Fejgin po raz kolejny nadał dowody braku winy ukraińskiej lotniczki w przestępstwach, które zarzuca jej strona ukraińska oraz przypomniał, że Nadija ogłosiła głodowanie na znak protestu przeciwko swawoli rosyjskiego sądu.

Rosyjski sąd nie zmienił swojej decyzji, Sawczenko, która na ostatnich wyborach parlamentarnych została deputowaną do Rady Najwyższej, też zamierza iść do końca i nie zamierza przerywać głodowania.

Słowo Polskie, 26.02.15 r.

 

Więcej na temat: Amerykanie są zaniepokojeni decyzją rosyjskiego sądu w sprawie Sawczenko, W Rosji trwa proces sądowy Nadii SawczenkoPosłowie PiS i Twojego Ruchu spróbowali spotkać się z więzioną w Rosji Nadiją SawczenkoUkraińska lotniczka została porwana przez rosyjskie służby specjalne