Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Młodzież z winnickiej szkoły „Aist” odwiedziła w szpitalu wojskowym rannych żołnierzy

Młodzież z winnickiej szkoły „Aist” odwiedziła w szpitalu wojskowym rannych żołnierzy

Żołnierzom armii ukraińskiej, którzy zostali ranni podczas walk na wschodzie z prorosyjskimi terrorystami, pomagają nie tylko wolontariusze i organizacje pozarządowe. W wielu miastach państwa ukraińskiego zbiórki pieniędzy i odzieży organizowali także uczniowie szkół średnich i podstawowych.

Młodzież z winnickiej szkoły „Aist” po przeprowadzeniu 21 września akcji charytatywnej w jednym z centrów handlowych i zebraniu ponad 3600 hrywien, zdecydowała się na przekazanie tej kwoty na cele leczenia rannych żołnierzy, przebywających w wojskowym szpitalu na ulicy Swierdłowa. 14 października na sali konferencyjnej szpitala zorganizowali niewielki koncert z udziałem 8-12 latków, po którym dyrektor szkoły Igor Kaźmiruk przekazał zebraną pomoc finansową.

W Winnicy są leczeni uczestnicy ATO z różnych regionów Ukrainy. Większość z nich odniosła obrażenia wskutek ostrzału z BM-21 „Grad”. Niektórzy stracili ręce i nogi, inni są kontuzjowani.

Słowo Polskie, 15.10.14 r.

GK


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code