Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Młodzi wielbiciele Juliusza Słowackiego z Podola zwiedzili kraj przodków

Młodzi wielbiciele Juliusza Słowackiego z Podola zwiedzili kraj przodków

W dniach 21-31 października  2015 r grupa młodzieży z Kulturalno-Oświatowego Centrum im. Juliusza  Słowackiego z dawnego Płoskirowa miała zaszczyt uczestniczyć w warsztatach języka polskiego z elementami edukacji międzykulturowej na zaproszenie naszych partnerów z Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu.

Podolska młodzież zwiedziła Kraków – drugą stolice Polski, Wadowice i Muzeum Jana Pawła II, Żywiec, a nawet – Wiedeń  i Bratysławę! Każdą wycieczkę witali z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem, a wiedzą o zwiedzanych zabytkach, wcześniej zdobyta na lekcjach języka polskiego, chętnie dzielili się z młodszymi kolegami.

Serdecznie podziękowanie składamy na ręce Pana  Wiesława  Sylwestra Jakubca, Dyrektora Gimnazjum Międzynarodowego Partnerstwa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wieprzu za te pozytywne emocje, którymi nas obdarzyli organizatorzy.

Ludmiła Kotyk, dyrektor KOC im. Juliusza Słowackiego, m. Chmielnicki, 03.11.15 r.