Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Młodzi katolicy w akcji!

Młodzi katolicy w akcji!

W dniach 1-3 maja podolska młodzież z Ruchu Rodzin Nazaretańskich wzięła udział w rekolekcjach w Tomaszpolu (obw. winnicki), poświęconych przygotowaniom do Międzynarodowego Dnia Młodzieży, które odbędą się w tym roku w lipcu w Krakowie. Tematem rekolekcji było: „Błogosławieni ubodzy w duchu”.

Jak podczas innych podobnych spotkań, tegorocznym rekolekcjom młodzieży katolickiej towarzyszyła modlitwa i skupienie.

Po przybyciu w piątek 1 maja do Tomaszpola jedenaścioro młodych katolików pojechało do Wapniarki na nocną Mszę świętą. Następnego dnia po śniadaniu uczestnicy rekolekcji ruszyli do Rusawy, niedaleko Jampola – miejscowości, która dzięki swojemu krajobrazowi zasługuje na miano „małe Karpaty”. – Jak wspaniały jest Bóg, możemy sobie wyobrazić dzięki takim krajobrazom, które mamy przed sobą! – zachwycała się młodzież.

W szczerym polu nie brakowało także i akcentów nowoczesnych technologii – ogromne plantacje z kolektorami słonecznymi… Ale młodzi katolicy cieszyli się przede wszystkim przyrodą. W promieniach pięknego wiosennego słoneczka przeprowadzono konferencję, potem wszyscy zostali podzieleni na grupy, z których każda miała za zadanie udzielenie odpowiedzi na jednakowe pytania. Potem chłopcy zbierali kwiaty i prezentowali je dziewczętom. Po powrocie do Tomaszpola pielgrzymi wzięli udział w Mszy świętej w miejscowym kościele pw. Szkaplerza Świętego.

Rekolekcje w kościele katolickim to – nie tylko praca nad poprawą swego życia duchowego, lecz także zabawy i wspólne oglądanie filmów o treści chrześcijańskiej. Tak było też na spotkaniu członków Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Tomaszpolu i Rusawie. Jego uczestnicy jednoczyli się nie tylko w modlitwie ale także przy wspólnym stole.

Bogdan Wyszyński, 04.05.15 r., KZ


{morfeo 831}

{youtube}{/youtube}