Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Modlitwa o pokój w Horodkówce na Winnicczyźnie

Modlitwa o pokój w Horodkówce na Winnicczyźnie

Zdjęcie pobrano z credo-ua.org1 marca w Horodkówce na Winnicczyźnie odbył się dekanalny zjazd młodzieży, podczas którego młodzież modliła się o pokój na Ukrainie.

Uczestnicy spotkania odwiedzili muzeum o. Martyniana Darzyckiego OFM, zapoznali się z ciekawą i zadziwiającą historią życia tego kapłana – jednego z pierwszych franciszkanów na Ukrainie po okresie komunizmu, który z Bożą pomocą wiele dobra uczynił dla ludzi. Szczególnie w czasie spotkania młodzi ludzie modlili się o pokój i jedność na Ukrainie.  O. Polikarp OFM podkreślił, że właśnie w jedności jesteśmy niepokonani.

Konferencję poprowadził o. Jarosław OFM, który nagłosił, że w dzisiejszym świecie prawdziwy chrześcijanin powinien potępiać grzech i walczyć z nim. Głośne i wymowne postanowienia należy realizować we własnym życiu, ponieważ słowa bez uczynków nic nie są warte.

Kontynuował program „cichy wieczór”, który składał się z żartów, konkursów, tańców i wymyślania różnych zadań.

Na zakończenie zjazdu młodzież podziękowała Panu Bogu i organizatorom za cudowne spotkanie oraz otrzymała zadanie domowe w postaci tematu dla rozważań w zaciszu domowym.

Na podstawie informacji CREDO, bwp

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code