Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Modlitwa leczy rany Wołynia

Modlitwa leczy rany Wołynia

W ostatnich dniach pierwszej dekady lipca wierni łuckiej diecezji modlili się w intencji ofiar Zbrodni Wołyńskiej.

8 lipca na cmentarzu we wiosce Melnica odbyła się Msza święta. Poprowadził ją biskup Witalij Skomarowski, ordynariusz diecezji łuckiej, administrator apostolski diecezji kijowsko-żytomierskiej.  Udział w modlitwie wzięli także ambasador Polski na Ukrainie Henryk Litwin,  przedstawiciele ukraińskich władz, 30 bajkerów z Polski, 20 harcerzy z Ukrainy i grono wiernych.

Biskup Skomarowski powiedział, że każdego roku w kościołach odbywa się żałobna Msza Święta, podczas której wszyscy modlą się w intencji ofiar zbrodni na Wołyniu, która rozegrała się podczas II wojny światowej.

Myślę, że ta modlitwa jest siłą, która łączy ludzi razem, leczy dawne rany. Ważne jest to, że razem zbieramy się tu i modlimy się o niewinnie zabitych. Ponieważ ziemia wołyńska jest zalana krwią niewinnych ludzi. My, jako ich potomkowie, możemy razem się zbierać i razem modlić się o nich, o pokój ich dusz – mówił bp. Witalij.

Msza święta w intencji ofiar Zbrodni Wołyńskiej odbyła się także 9 lipca w katedrze Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łucku.

Ania Szłapak, credo-ua.org, 15.07.16 r.