Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Mocne słowa Morawieckiego: Pokonanie Rosji to polska i europejska racja stanu

Mocne słowa Morawieckiego: Pokonanie Rosji to polska i europejska racja stanu

Fot. gov.pl

W wywiadzie dla włoskiego dziennika „Corriere della Sera” powiedział, że pokonanie Rosji to „jednocześnie polska i europejska racja stanu” oraz podkreślił, że deputinizacja tego kraju jest warunkiem przywrócenia Rosji do grona krajów cywilizowanych.

Na pytanie dlaczego Polska odrzuca ideę rozmów z Kremlem, Morawiecki powiedział: „Z terrorystami się nie negocjuje. A Rosja stała się dziś państwem terrorystycznym. Codzienne bombardowania miast, ataki na obiekty cywilne, mordowanie kobiet i dzieci – skala zbrodni wojennych Rosji jest po prostu potworna i dopóki to się nie skończy, nie mamy o czym rozmawiać”.

Na pytanie odnośnie przyszłości Rosji Morawiecki zaznaczył, że w przyszłości nie może być to Rosja imperialna, Rosja Putina. „Niemcy wróciły do grona cywilizowanych państw po Hitlerze. Ten proces nie był łatwy, ale jednak się powiódł. Ta ścieżka nie jest zamknięta również dla Rosji” – zaznaczył.

Słowo Polskie, 10 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code