Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Młodzież z obwodu lwowskiego w Polsce i na Litwie

Młodzież z obwodu lwowskiego w Polsce i na Litwie

Grupa dzieci uczestników operacji antyterrorystycznej oraz bohaterów Niebiańskiej Sotni, mieszkańców rejonu Horodockiego, Złoczowskiego, Kamianka-Buzkiego, Pustomyckiego, Samborskiego, Starosamborskiego oraz Lwowa udała się w niezapomnianą podróż do Polski i na Litwę. Ich wyjazd udało się zrealizować, m. in. dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie i osobiście Konsula Generalnego Rafała Wolskiego.

Na dzieci czekał ciekawy pięciodniowy pobyt w Polsce i na Litwie, gdzie obejrzeli stolicę Litwy Wilno, wzięli udział w kilku poznawczych wycieczkach, w szczególności, do Pałacu Prezydenckiego. Młodzież z Ukrainy odpoczęła, wzbogaciła się moralnie i duchowo.

Dołączyli i wsparli ten dobroczynny wyjazd również zagraniczni partnerzy z Międzynarodowej Fundacji Charytatywnej „Mój tata broni Ukrainy” w osobie pani prezes i wiceprezesa fundacji Krystyny Potapenko i Aleksandra Hawrysza oraz  Lwowskiej Fundacji Charytatywnej „Matki żołnierzy za nowe wojsko” w osobie prezes fundacji  Olgi Tymyk.

Do organizacji pobytu ukraińskich dzieci na Litwie dołączyło wielu ludzi dobrej woli. Wśród nich, m.in. księża bazylianie z klasztoru Św. Jozafata w Wilnie (o. Wincenty Pełych, o. Joachim Kowalczuk, br. Pachomiusz Lewczuk) oraz przedstawiciele ukraińskiej diaspory na Litwie.

Dzięki wspólnej pracy i pomocy wielu nieobojętnych ludzi podróż ukraińskich dzieci do Polski i na Litwę była bardzo udana.

Igor Gałuszczak, Lwów, opracowanie tekstu Irena Rudnicka, 31.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code