Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Młodzi podolscy muzycy wzięci udział w Akademii Talentów w Łącku

Młodzi podolscy muzycy wzięci udział w Akademii Talentów w Łącku

Laureaci Konkursu Instrumentalnego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Winnicy powrócili z polskiego Łącka, gdzie uczestniczyli w Akademii Talentów.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae”, partner Konsulatu Generalnego RP w Winnicy.

Wyjazd do Polski był jedną z nagród w Konkursie, przyznawanych już od jego pierwszej edycji. Dwoje z laureatów mogło skorzystać z niego po raz pierwszy. W roku 2020 mimo przyznania tej szczególnej nagrody, zdobywcy Grand Prix nie mogli wyjechać do Polski z powodu ograniczeń pandemicznych.

W tegorocznej edycji Kursy Muzyczne Małopolska Akademia Talentów wzięli udział Maria Suprun i Andrij Kordon. Towarzyszyła im Lada Tsokołowa, nauczycielka gry na pianinie w Szkole Muzycznej nr 1 w Winnicy, będącej współorganizatorem Konkursu. Udział w Akademii był okazją do rozwoju muzycznego kunsztu młodych artystów, przyczynił się także do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami i ich pedagogami.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, fot.: Stowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae”, 11 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code