Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Młodzi chadecy w natarciu

Młodzi chadecy w natarciu

W dniu 11 listopada w polskiej szkole sobotnio-niedzielnej im. Grocholskich, działającej przy organizacji społecznej „Chrześcijańsko-Demokratyczny Sojusz Polaków Winnicy” odbyła się druga część warsztatów „Polska i jej symbole narodowe”.

Kolejną lekcję poświęcono Dniu Niepodległości Polski. Polonistka Lidia Paulukiewicz przygotowała prezentację multimedialną dla dzieci, w której opowiedziała w jaki sposób i dzięki komu Polska odzyskała niepodległość.

Po prezentacji młodzież szkolna wraz z panią Natalią Abaszkiną przystąpiły do zajęć praktycznych – rysowały flagę i godło Polski a starsi uczniowie kolorowali i uczyli się nazw polskich województw przy pomocy wcześniej przygotowanych materiałów.

Działalność polskiej szkoły sobotnio-niedzielnej im. Rodziny Grocholskich, działającej przy Chrześcijańsko-Demokratycznym Sojuszu Polaków w Winnicy jest objęta patronatem Fundacji „Wolność i Demokracja”, Senatu RP oraz potomków rodu Grocholskich, historia życia których jest ściśle związana z historią Podola.

Natalia Abaszkina, Irena Rudnicka, 16.11.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code