Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Minister finansów Natalia Jareśko obiecała wsparcie dla inwestorów

Minister finansów Natalia Jareśko obiecała wsparcie dla inwestorów

Dla naszego rządu bardzo ważną kwestią jest wsparcie zagranicznego biznesu, który pracuje na Ukrainie i zachęcanie do nowych inwestycji. Jesteśmy gotowi do stałego dialogu z przedsiębiorcami – napisała Pani Jareśko na swoim profilu na FB.

W drugiej połowie lutego przedstawiciele European Business Association spotkali się z ministrem finansów Ukrainy w celu uruchomienia skutecznej komunikacji pomiędzy inwestorami, którzy już zainwestowali w Ukrainę, lub planują to zrobić i potrzebują wsparcia ze strony rządu. W rezultacie konstruktywnej dyskusji wszystkie strony doszły do wniosku, że minister finansów dobrze rozumie potrzebę efektywnej współpracy z zagranicznymi biznesmenami, która ma wpływ na odrodzenie i szybszy wzrost gospodarczy.

W 2015 roku odnotowano lekki spadek ilości inwestycji w ukraińską gospodarkę ze strony zagranicznych przedsiębiorców i firm. Biznesmeni wciąż skarżą się na korupcję i skomplikowane procedury otrzymania niezbędnych pozwoleń dla budowy nowych przedsiębiorstw. W noc z 22 na 23 lutego niedaleko Winnicy dokonano zamachu na przedsiębiorcę z Litwy Andriasa Predliksa, który aktywnie krytykował Wołodymyra Hrojsmana i skarżył się na łapówkarstwo w ukraińskich urzędach.

Słowo Polskie, 24.02.16 r.