Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Mieszkańcy Odessy obrzucili w piątek rosyjski konsulat w Odessie gnojem i jajkami

Mieszkańcy Odessy obrzucili w piątek rosyjski konsulat w Odessie gnojem i jajkami

Źródło: espreso.tv

Podobna akcja „odwetowa” odbyła się w sobotę przy Leontijowskim zaułku przed ukraińską ambasadą w Moskwie. Rosjanie wykrzykiwali antyukraińskie hasła i rzucali w stronę ukraińskiej placówki jajkami.

Jeden z inicjatorów pikiety przeciwko świętowaniu Dnia Rosyjskiej Federacji w Odessie Sergij Gucaluk zaznaczył, że celem akcji było odwołanie przyjęcia w konsulacie generalnym RF w tym mieście z okazji Dnia Rosji.

– Na to spotkanie zaproszono wszystkich prorosyjskich i proputinowskich działaczy. My, aktywiści, tutaj zebrani, chcemy popatrzyć w oczy kolaborantom, którzy w poprzednich latach przygotowywali agresję przeciwko Ukrainie i faktycznie przyczynili się do rozpalenia wojny – napisał Gucaluk na swoim profilu w FB.

Około godziny 18. pod rosyjskim konsulatem wszczęła się bójka pomiędzy uczestnikami pikiety i policjantami. Funkcjonariusze próbowali zapobiec rzucaniu w placówkę dyplomatyczną jajkami i gnojem.

Słowo Polskie, 11.06.16 r.