Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Mieszkańcy Chmielnickiego uszanowali pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Mieszkańcy Chmielnickiego uszanowali pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Około 150 osób różnych wyznań przybyło do kościoła pw. Chrystusa Króla w Chmielnickim by wziąć udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji 5. rocznicy tragedii polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Mszę świętą poprowadził ks. Eliasz. W kazaniu odwołał się do wydarzeń, które miały miejsce w pobliżu rosyjskiego lotniska, podkreślając kruchość ludzkiego istnienia i znaczenie bycia przygotowanym do pojednania się z Bogiem w każdej chwili.

Prezes obwodowego Związku Polaków Franciszek Miciński opowiedział o zbrodni katyńskiej, poszerzonej o szereg innych miejscowości, także ukraińską Bykownię pod Kijowem oraz Piatichatki pod Charkowem, Miednoje w pobliżu Twera i inne. Podolscy studenci, uczący się na polskich uczelniach, przeczytali imiona i nazwiska wszystkich pasażerów ostatniego lotu prezydenckiego Tupolewa.

Płynie melodia AVE MARIA. Przed ołtarzem składane są znicze…

Członkowie wyjazdu do Kijowa na uroczystości 75. rocznicy mordu katyńskiego podzielili się wrażeniami ze spotkania z prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim, w którym także uczestniczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

Franciszek Micińcki, 11.04.15 r., KZ