Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Międzyresortowa komisja medyczna z Ukrainy wyruszyła do Polski, by zbadać stan zdrowia ukraińskiego oficera rodem z Żytomierza

Międzyresortowa komisja medyczna z Ukrainy wyruszyła do Polski, by zbadać stan zdrowia ukraińskiego oficera rodem z Żytomierza

20 czerwca na zlecenie prezydenta Ukrainy do Polski wyjechała Międzyresortowa komisja medyczna w celu zbadania rannego ukraińskiego bohatera, majora ukraińskich sił zbrojnych z Żytomierza Aleksandra Petrakiwskiego, który został ranny pod czas operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy.

Do składu Komisji wchodzą eksperci medyczni z Ministerstwa Obrony Ukrainy oraz Ministerstwa Ochrony Zdrowia.

Aleksander w dniu dzisiejszym znajduje się w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Górowie-Iławeckim w Polsce. Komisja zbada stan chorego oraz zastanowi nad dalszym jego leczeniem w zagranicznych szpitalach. Jak informowały wcześniej media, u pacjenta zdiagnozowano encefalopatię: on uśmiecha się, poznaje bliskich i wyraża emocje. Lekarze po wizycie podejmą decyzję, gdzie żytomierzanin Aleksander Petrakiwski będzie dalej leczony.

Jak wcześniej informowano na stronie zhitomir.info, na leczenie ukraińskiego majora z Żytomierza, który powoli wychodzi z komy, zbierane są pieniądze na rehabilitację za granicą.

Major z Żytomierza Aleksander Petrakiwski (ur. 1988 r.) został ranny na wschodzie Ukrainy w lipcu 2014 r., kiedy grupa ukraińskich komandosów s jednostki specjalnej zabezpieczała przejście kolumny techniki wojskowej do ługańskiego aeroportu. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uhonorował Aleksandra tytułem Bohater Ukrainy i nagrodził go „Złotą gwiazdą”.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji www.zhitomir.info, 21.06.16 r.