Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Metropolita lwowski abp Mokrzycki odwiedził uchodźców w Brzuchowicach

Metropolita lwowski abp Mokrzycki odwiedził uchodźców w Brzuchowicach

Fot. kmc

Metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki odwiedził uchodźców, przebywających w Domu św. Jakuba Strzemię w Brzuchowicach, a także klasztor sióstr benedyktynek we wsi Sołonka pod Lwowem.

W Brzuchowicach znalazły schronienie około 240 rodzin z Charkowa, Kijowa, Zaporoża i innych miast i miasteczek, poddawanych miażdżącym atakom wrogiej armii. Głównie kobiety z dziećmi, ale także osoby starsze, którym udało się ewakuować ze strefy aktywnych działań wojennych.

W Domu Pielgrzyma uchodźcy mają nie tylko bezpieczne miejsce do spędzenia nocy z dachem nad głową, ale także pełne trzy posiłki dziennie, pomoc medyczną i psychologiczną. A dla tych, którzy zamierzają przekroczyć granicę w kierunku Polski, organizowany jest transport, który zabiera ludzi na przejścia graniczne. Około 120 osób wyrusza w drogę każdego dnia. Kolejne rodziny przybywają na ich miejsce.

Lidia Baranowska za: kmc, 10 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code