Jesteś tutaj: Home » inne » Metropolici lwowskich kościołów zaapelowali do Kijowa o pomoc w walce ze śmieciami

Metropolici lwowskich kościołów zaapelowali do Kijowa o pomoc w walce ze śmieciami

Źródło: http://novynarnia.comArcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita UCG Makarij, metropolita autokefalicznej cerkwi prawosławnej Dymitr, metropolici cerkwi prawosławnej kijowskiego i moskiewskiego patriarchatu, prezbiter kościoła ewangelickiego Wołodymyr Jakymiw przedstawiciel kościoła ormiańskiego o. Tadeos Geworgian podpisali się pod apelem do Narodowej Rady Kościołów o pomoc w rozwiązaniu kryzysu śmieciowego we Lwowie.

– Bracia, prosimy was o pomoc w zwróceniu się do najwyższych władz w Kijowie z prośbą o rozwiązaniu problemu ze śmieciami we Lwowie, bowiem, jak uważamy, śmieciowa blokada ma sztuczny charakter. Nie prosimy o jednorazową pomoc lecz o stworzenie systemu na kilka lat, póki Lwów nie będzie w stanie samodzielnie uporać się ze swoimi śmieciami – czytamy w apelu.

– Nas, jako sług Bożych boli taki stan spraw, kiedy w obliczu wojny, trwającej na Wschodzie, na Zachodzie kraju trwa inna „wojna”, zakładnikami której stali się blisko miliona mieszkańców Lwowa i gości naszego miasta. Nas bardzo niepokoi sytuacja, że zamiast pomocy bliźniemu prowadzona jest ekologiczna blokada Lwowa, która dzisiaj osiągnęła apogeum, co może zaszkodzić życiu i zdrowiu człowieka – ubolewają biskupi i księża.

Słowo Polskie, 18.04.17 r.