Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Matylda Sałajewska wygłosiła wykład dla samorządowców z obwodu winnickiego

Matylda Sałajewska wygłosiła wykład dla samorządowców z obwodu winnickiego

Polska artystka Matylda Sałajewska z Katowic uczyła samorządowców z regionu winnickiego sposobów komunikacji z mieszkańcami oraz dzieliła się pomysłami na projekty w dziedzinie streetartu.

21 lutego Winnickie Centrum Rozwoju Lokalnej Samorządności przy współpracy z KG RP w Winnicy zorganizowało warsztaty dla pracowników wydziałów kultury w samorządach zjednoczonych hromad obwodu winnickiego. W ramach tych warsztatów specjalny wykład wygłosiła gość z Polski Matylda Sałajewska, artystka realizująca projekty interaktywne, często związane z tematyką społeczną i rewitalizacją obiektów poprzemysłowych, filmy dokumentalne, projekty multimedialne i streetartowe.

Pani Matylda ma duże doświadczenie współpracy z samorządami różnych szczebli i sama jest kuratorem kilku projektów, współfinansowanych przez miasto m.in. Katowice.

Pracownicy organów władz wykonawczych ukraińskich hromad interesowali się – od czego zacząć realizację projektów artystycznych, podobnych do tych, które zaprezentowała Polka, jak zachęcić mieszkańców do aktywniejszego udziału w realizacji projektów oraz jak wdrażać projekty partycypacyjne.

Matylda Sałajewska z zainteresowaniem wysłuchała prezentacji Romana Hryhoriewa – specjalista ds. kultury w Radzie Miasta Bar, który opowiedział o sukcesach na polu kultury jego hromady, a to – 38 zrealizowanych projektów oraz imprez z udziałem około 1000 artystów w 2018 roku.

Wykładu Matyldy Sałgajewskiej wysłuchało 25 samorządowców z Tulczyna, Daszowa, Baru i innych miejscowości Wschodniego Podola.

Redakcja, 23 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code