Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki i wiceminister kultury Jarosław Sellin wezmą udział w uroczystościach w Babim Jarze

Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki i wiceminister kultury Jarosław Sellin wezmą udział w uroczystościach w Babim Jarze

Fot. france24.com

6 października br. w obchodach 80. rocznicy zbrodni w Babim Jarze wezmą udział marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Jarosław Sellin oraz sekretarz stanu w KPRP Wojciech Kolarski. Marszałkowi Grodzkiemu będzie towarzyszył wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski.

Wizytę marszałka Tomasza Grodzkiego rozpocznie uroczystość złożenia wieńców przy Mogile Zbiorowej na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bykowni pod Kijowem o 13:50. Po uroczystości odbędzie się spotkanie z przedstawicielami mediów.

W dalszym ciągu wizyty polskich parlamentarzystów planowane są spotkania z przewodniczącym Rady Najwyższej Dmytro Razumkowem, a także z przedstawicielami środowisk polskich na Ukrainie, które odbędzie się w siedzibie Ambasady RP w Kijowie.

O 14:00 Ministrowie Sellin i Kolarski złożą wizytę w kościele pw. św. Mikołaja, a następnie złożą kwiaty na Kwaterze Legionistów Cmentarza Bajkowa.

Słowo Polskie za: Ambasada RP w Kijowie, 4 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code