Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek rozmawiała z Przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Rusłanem Stefanczukiem

Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek rozmawiała z Przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Rusłanem Stefanczukiem

W czwartek, 10 lutego, odbyła się rozmowa telefoniczna marszałek Sejmu Elżbiety Witek z przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy Rusłanem Stefanczukiem. Jej tematem przewodnim było rosyjskie zagrożenie dla Ukrainy.

Marszałek Sejmu na wstępie zapewniła o solidarności Polski z narodem ukraińskim w obliczu niebezpieczeństwa. Elżbieta Witek przypomniała, że w uchwale z 27 stycznia Sejm zaapelował do rządów państw NATO i UE o udzielenie wsparcia znajdującej się w obliczu wojny Ukrainie i stanowczą reakcję wobec agresji ze strony Rosji oraz powtórzyła, że Polska sprzeciwia się łamaniu ukraińskiej integralności terytorialnej i naruszaniu granic.

Wspomniała o szczególnej aktywności członków polskiego rządu i na rzecz zachowania nienaruszalności jej terytorium i niepodległości Ukrainy. Zaoferowała także wysłanie do Kijowa delegacji parlamentarnej celem wyrażenia poparcia.

Rusłan Stefanczuk złożył na ręce Marszałek Sejmu podziękowania i wyraził wdzięczność za postawę Polski, zaprosił grupę parlamentarzystów na spotkanie w Radzie Najwyższej.

Słowo Polskie za: Sejm RP, 14 lutego 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code