Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Marsz w obronie rodziny odbył się w dawnym Płoskirowie

Marsz w obronie rodziny odbył się w dawnym Płoskirowie

Kilka tysięcy mieszkańców stolicy obwodu chmielnickiego, dla których rodzina jest jedną z najważniejszych wartości w życiu, przeszło kolumną ulicami dawnego Płoskirowa od kościoła Chrystusa Króla na Wystawce do placu przed kinem Szewczenki. Chmielniczanie całymi rodzinami, razem z dziećmi, przyszli na Marsz w obronie rodziny, żeby popularyzować tradycyjne wartości chrześcijańskie.

Każdy obecny na Marszu odczuwał obowiązek dołączyć się do takiego przedsięwzięcia. Uczestnicy procesji śpiewali piosenek i zapraszali przechodniów by dołączali się do nich. Na mecie przy kinie Szewczenki na wszystkich czekał program rozrywkowy i konkursy dla dzieci.

– Rodzinne wartości – to wartości najwyższe, uważam, że są one dane nam przez Pana Boga. Bóg stworzył rodzinę i rodzina jest Jego propozycją, jak powinno wyglądać życie człowieka w związku małżeńskim. W mojej rodzinie wychowujemy pięcioro dzieci: chłopca i cztery dziewczynki – mówi jedna z uczestniczek Marszu Halina Bagnij.

– Pomysł Marszu w obronie rodziny nie jest nowy. Przeprowadzaliśmy wcześniej takie marsze także w innych miastach. Rzeczą podstawową jest deklaracja przychylności do tradycyjnych wartości rodzinnych i postrzegania rodziny, jak wyłącznego związku mężczyzny i kobiety. Występujemy za ochronę rodzicielstwa, macierzyństwa i ślubu – mówił współorganizator Marszu Walerij Homa.

Zgromadzenie Ogólne ONZ wyznaczyło dzień 15 maja jako datę obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny,

Sergiusz Tolstichin, 18.05.16 r.

{morfeo 1185}

{youtube}{/youtube}