Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Maria Konopnicka inspiruje

Maria Konopnicka inspiruje

W dniach 14-15 sierpnia 2018 r. w Przedborzu odbył się XXVII Światowy Festiwal Poezji Marii Konopnickiej, udział w którym wzięli uczestnicy ze Szwecji, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Malezji, Estonii i Łotwy.

Łącznie w Festiwalu wraz z opiekunami i nauczycielami uczestniczyło 200 wykonawców. Chmielnicki Miejski Związek Polaków w konkursie poezji śpiewanej reprezentowany był przez zespół „Mazury” który zdobył II miejsce.

W pierwszym dniu na scenie Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu odbywały się przesłuchiwania uczestników w kategorii: recytacja oraz poezja śpiewana. W konkursie recytatorskim soliści zespołu „Płoskirowskie dzwoneczki” Bożena Sawośko, Zacharij Sawośko, Michał Letawin oraz Jana Martyniuk otrzymali wyróżnienie książkowe. Po południu tego samego dnia publiczność przyglądała się występom uczestników Festiwalu w programach dowolnych.

15 sierpnia 2018 r. na scenie letniej przed Miejskim Domem Kultury w Przedborzu rozstrzygnięto konkursy: recytatorski i poezji śpiewanej, które odbyły się w ramach XXVII Światowego Festiwalu Poezji Marii Konopnickiej.  Nagrody zwycięzcom wręczali m.in.: Burmistrz Miasta Przedborza Pan Miłosz Naczyński oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Przedborskiej Pan Wojciech Karbownik.

Na zakończenie Festiwalu, od godziny 19.00, na scenie wystąpiła grupa muzyczna SaVaN, która zaprezentowała znane i lubiane piosenki. Nie zabrakło również utworów biesiadnych, które wieczorem porwały publiczność do wspólnego tańca.

Festiwal został objęty patronatem Senatu Rzeczpospolitej Polski.

Irena Letawina, fot. Miejski Dom Kultury w Przedborzu, 10.09.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code