Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Majowe „Słowo Polskie” w radiu „Takt” – ciekawostki historyczne i wydarzenia z życia polskiej wspólnoty na Podolu

Majowe „Słowo Polskie” w radiu „Takt” – ciekawostki historyczne i wydarzenia z życia polskiej wspólnoty na Podolu

Fot. https://uain.press

18 maja (tak samo jak w każdy trzeci piątek miesiąca) na falach winnickiego radia „Takt 103,7 FM” oraz w Internecie wyemitowano kolejny odcinek programu radiowego „Słowo Polskie Wnet”, ukazującego się przy wsparciu Fundacji „Wolność i Demokracja” oraz Winnickiej Państwowej Administracji Obwodowej.

W ostatnim wiosennym odcinku można posłuchać między innymi o obchodach Święta Rodziny w winnickiej Szkole Sobotnio-Niedzielnej im. Grocholskich, imprezie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, która odbyła się w stolicy Podola z udziałem rodaków, członków Polskiego Teatru w Wilnie.

W najnowszym odcinku radiowego „Słowa Polskiego Wnet” zagościły rubryki „Kącik poprawnej polszczyzny” oraz „Polska poezja rodem z Ukrainy”, prowadzone przez polonistkę oddelegowaną przez ORPEG Lidię Paulukiewicz. Podróż na dziewiętnastowieczne Podole i Wołyń szlakami podróżnika Edwarda Chłopickiego umożliwi słuchaczom programu historyk Walery Franczuk. Zaprowadzi nas na rynek w Berdyczowie w 1880 roku, gdzie „wśród winnickich i barskich jabłek odnajdziemy wątłe odbicie przeszłości”.

Tradycyjnie w programie nie zabraknie krótkich wiadomości z życia Polaków na Ukrainie w rubryce „Wiadomości jednym zdaniem”.

Program „Słowo Polskie Wnet” powstaje dzięki zaangażowaniu Inny Sandiuk, Lidii Paulukiewicz, Petra Hnatyszyna oraz Walerego Franczuka.

>>>> Majowy program radiowy „Słowo Polskie Wnet” w wersji MP3 <<<<

Redakcja, 22.05.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code