Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Małgorzata Gosiewska skrytykowała rezolucję Senatu Francji

Małgorzata Gosiewska skrytykowała rezolucję Senatu Francji

Źródło: videosejm.plPoseł Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gosiewska w wywiadzie dla UKRINFORM stanowczo skrytykowała przegłosowany przez Senat Francji apel do własnego rządu o stopniowym zmniejszaniu skali sankcji wobec Rosji.

– To wielka hańba dla całej Europy, że francuscy politycy tak traktują sytuację na Ukrainie – powiedziała Gosiewska. Poseł PiS zauważyła, że z punktu widzenia Francji to, co odbywa się teraz na Ukrainie, jest dla nich czymś bardzo odległym i Francuzi nie odczuwają bezpośredniego zagrożenia, jak Polacy, kraje „Czwórki Wyszehradzkiej” czy mieszkańcy krajów bałtyckich.

– Moje sprawozdanie na temat sytuacji na Donbasie ukazało się także w języku francuskim. Ono pokazuje, czym jest Rosja, którą kieruje Putin i że na to nie można przymykać oczy – dodała posłanka na Sejm.

Sprawozdanie, złożone w Hadze przez Gosiewską, składa się z ponad 60 wywiadów, przeprowadzonych przez polskich i ukraińskich wolontariuszy z więzionymi ukraińskimi żołnierzami i cywilną ludnością. W dokumencie można przeczytać o torturach fizycznych i psychicznych wobec jeńców oraz zabójstwach z udziałem Rosjan.

Słowo Polskie, 14.06.16 r.