Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Macierewicz o nowych dowodach ws Smoleńska i wojnie na Ukrainie

Macierewicz o nowych dowodach ws Smoleńska i wojnie na Ukrainie

Źródło: pl.wikipedia.org– Dysponujemy prawdziwymi dowodami, także tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu. Każdy będzie mógł ich wysłuchać – poinformował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz.

Szef resortu obrony dodał również, że w tej chwili katastrofa badana jest w kierunku wady technicznej oraz świadomych działań, które mogły do niej doprowadzić. Przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że „są ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię”.

Antoni Macierewicz wypowiedział się także na temat ewentualnej wojny: „Mamy zdolności odstraszające, a także dysponujemy wraz z sojusznikami niezbędnymi zdolnościami obronnymi. Są one wystarczająco skuteczne, by obronić terytorium Polski”. Minister dodał przy okazji, że Polska poważnie traktuje działania Rosji w wyniku ogłoszonego niedawno alarmu bojowego.

– Te ćwiczenia naprawdę zostały podjęte, a rosyjscy komandosi faktycznie wylądowali na Krymie. To nie jest fikcja czy wirtualna rzeczywistość. Należy zatem przyjąć do wiadomości, że Rosjanie przygotowują się na taką ewentualność, w której ich postulaty i żądania nie zostaną przez Zachód zrealizowane – mówił Macierewicz. Rosyjskie manwry są wedle słów Antoniego Macierewicza sygnałem, że Rosja przygotowuje się do konfliktu, w którym najbardziej zagrożona może być Ukraina.

Słowo Polskie, radiopolsha.pl, niezależna.pl, 02.09.16 r.