Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Lwów-Kraków: Kiedy pojawi się bezpośrednie połączenie lotnicze?

Lwów-Kraków: Kiedy pojawi się bezpośrednie połączenie lotnicze?

Mer Lwowa Andrij Sadowyj pod koniec września spotkał się z polską delegacją na czele z Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa Bogusławem Kośmiderem, która przybyła do stolicy Galicji Wschodniej, żeby omówić kwestie dwustronnej współpracy i partnerstwa oraz wymienić się doświadczeniem w zakresie zarządzania miastem.

W trakcie rozmowy Przewodniczący RM Krakowa przyznał się, że po raz ostatni był we Lwowie jeszcze w 2007 roku i jest mu bardzo miło odnotować pozytywne zmiany, które się odbyły w przeciągu ostatnich 9 lat. Andrij Sadowyj zaznaczył, że połączenie lotnicze między Lwowem a Krakowem mogłoby o wiele uprościć komunikację pomiędzy miastami i pogłębić współpracę: „Mogłoby to dać więcej szans dla partnerstwa pomiędzy naszym miastami. Był już przecież świetny przykład – tymczasowe połączenie z Krakowa do Lwowa podczas Euro-2012. Trwało to jednak przez 1 sezon, a więc dobrze by było teraz jego wznowić”.

Ponadto strony omówiły pracę radnych Lwowa i Krakowa, pozytywne doświadczenie Polski w rozwiązaniu problemu utylizacji odpadów pod względem obecnie ciężkiej sytuacji z miejskim wysypiskiem oraz możliwość jego wprowadzenia we Lwowie, a także potencjalne projekty, które miasta mogłyby wspólnie zrealizować.

Warto powiedzieć, że z polskiej strony obecni byli także radni z Rady Miasta Kraków. Lwowskie władze samorządowe reprezentowali miejscowi radni oraz Sekretarz Rady Miasta Anatolij Zabaryło.

Igor Gałuszczak, Lwów, tłumaczenie tekstu Irena Rudnicka, 05.10.16 r.