Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » «Ostatni» odpust w kapliczce parafialnej pw. Ducha Świętego w Winnicy

«Ostatni» odpust w kapliczce parafialnej pw. Ducha Świętego w Winnicy

Wierni dziękują ks. Sergiuszowi za uroczystośćWierni parafii pw. Ducha Świętego w Winnicy 24 maja po raz ostatni świętowali odpust – Święto Zesłania Ducha Świętego. Po raz ostatni – w przenośnym znaczeniu słowa, bo już następnej niedzieli wszystkie Msze będą odprawiane w nowym kościele.

Na uroczystości odpustowe do parafian przyjechał biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej Radosław Zmitrowicz. Wdzięczni parafianie przywitali go pachnącym korowajem i bukietem kwiatów.

Biskup Radosław celebrował Mszę świętą i wygłosił kazanie, w którym opowiedział o roli Ducha świętego w życiu chrześcijan. – Są dwie możliwości – możesz wrócić do domu po dzisiejszej Liturgii taki sam, jaki byłeś przed nią, ale możesz otworzyć swoje serce na Ducha Świętego i On zmieni twoje życie, pomoże ci poczuć się dzieckiem Bożym – zwrócił się do obecnych bp Zmitrowicz.

Jak zawsze podczas wielkich świąt, na Sumie odpustowej wierni nie mogli zmieścić się w niewielkiej kapliczce. Prawie jedna trzecia parafian stała na ulicy, słuchając przez okna i drzwi Mszy świętej. Ta tymczasowa metalowa konstrukcja, która przez 11 lat pełniła rolę kaplicy parafialnej już niedługo przejdzie do historii. Już od 31 maja wszystkie Msze będą odprawiane w dolnej sali pięknego nowego kościoła.

W przeciągu ostatnich lat w parafii pw. Ducha Świętego zmieniło się kilka proboszczów, którzy próbowali zruszyć z martwego punktu budowę kościoła. Dokończyć ich poczynania udało się ks. Sergiuszowi Tobertowi, który zdołał nakryć kościół dachem i wykończyć wnętrze. Na początku zaczęła funkcjonować tylna część kościoła, gdzie mieści się teraz plebania i Seminarium Neokatechumenalne Redemptoris Mater. W przeciągu ostatnich miesięcy trwały intensywne prace z wykończenia wnętrza dolnego kościoła. Kolejnym etapem będzie wykończenie wnętrza ogromnego górnego kościoła, który dzięki swoim rozmiarom stanie się kiedyś jednym z największych kościołów w diecezji kamieniecko-podolskiej.

Olena Kaczurowska, 24.05.15 r.

{morfeo 851}

{youtube}{/youtube}