Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Zaduszki w Sławucie

Listy do redakcji. Zaduszki w Sławucie

Nadszedł czas dla namysłu o przeszłości i naszej drodze do wieczności. W okresie Zaduszek w Sławucie ten okres zaczęliśmy od sprzątania cmentarza polskiego.

Najbardziej aktywni członkowie Związku Polaków na Ukrainie Oddziału w Sławucie zabrali się do porządkowania tej starej rzymskokatolickiej nekropolii.

W sobotę 4 listopada dwie nauczycielki Szkoły Sobotniej Pani Łarysa Cybula i Pani Oksana Kocebluk przyszły ze swoimi uczniami na polski cmentarz by uczcić pamięć spoczywających Polaków.

Młodzież ze zniczami w rękach uszanowała pamięć swoich rodaków. Zapalili znicze również na grobach żołnierzy walczących w 1920 r. przeciwko bolszewików. Powinniśmy pamiętać o poległych bohaterach, którzy walczyli o naszą niepodległość. Te groby nie tak dawno były odnalezione na cmentarzu w Sławucie.

Co roku dzieci z co raz większym zainteresowaniem traktują wizyty na polskim cmentarzu, pamiętając o zachowaniu pamięci.

Wyrażamy słowa wdzięczności Aleksandrowi Kostiukowi, aktywnemu członkowi ZPU Oddział w Sławucie za pomóc w sprzątaniu cmentarza oraz udział w uroczystościach.

Łarysa Cybula, ZPU Oddiał w Sławucie, zdjęcia Łarysa Cybula, Oksana Kocerbluk, 07.11.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code