Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Wspólne angażowanie się w realizację inicjatyw lokalnych polskiej mniejszości na Ukrainie

Listy do redakcji. Wspólne angażowanie się w realizację inicjatyw lokalnych polskiej mniejszości na Ukrainie

W dniu 2 czerwca we Lwowie zebrali się przedstawiciele różnych zakątków Ukrainy, aby wspólnie z fundacją „Wolność i demokracja” rozpocząć projekt „Innowacyjne centra lokalnych inicjatyw”.

Wśród przedstawicieli niedzielnych i zwykłych szkół na imprezie byli także obecni przedstawiciele Winnicy, którzy reprezentowali Szkołę im. Rodziny Grocholskich. W ramach imprezy odbyło się szkolenie, podczas którego uczestnicy zaczerpnęli wiele niezbędnych informacji, aby w przyszłości zrealizować w swoim regionie nieduży, lecz całkiem praktyczny projekt.

Dzieci razem z rodzicami, nauczycielami i lokalnymi liderami wspólnie malowali kartę prezentacyjną swojego regionu, opowiadali o szkole, którą reprezentują za pomocą rozdanych obrazków z bohaterami bajek, określali potrzeby różnych grup wiekowych i wiele innych rzeczy.

Korzystnym i interesującym było także to, że udział w imprezie brali nie tylko przedstawiciele organizacji lecz cały zespół, składający się z dzieci, rodziców, nauczycieli i liderów lokalnych. Taka praktyka zaangażowania wszystkich do procesu wdrażania projektu jest bardzo pozytywną, i pozwala skupić wysiłki wszystkich zainteresowanych stron przy wspólnej idei, wspólnym projekcie.

Z pozytywnymi wrażeniami i inspiracją przedstawiciele Winnicy wrócili ze Lwowa. I to dopiero początek, dlatego że czeka na nas jeszcze jeden trening i realizacja niewielkiego projektu!

Galyna Segeda, Lidia Baranowska, 11.06.18 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code