Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Wielkanoc w Kamieńcu Podolskim

Listy do redakcji. Wielkanoc w Kamieńcu Podolskim

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji i szczególny czas w naszym życiu. Wielkanoc upamiętnia Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa…

W Stowarzyszeniu Polskim Kamieńca Podolskiego pielęgnowane są chrześcijańskie tradycje religijne, dlatego 22 kwietnia 2019r. w restauracji „Mrija kozaka” zebraliśmy się wspólnie przy Wielkanocnym stole ,aby podzielić się jajkiem i złożyć życzenia.

Spotkanie rozpoczął występ absolwentów zespołu „Kwiat na Kamieniu” –  Daniel Fortuna, Lera Kuź i Dawid Galajbida.

Nasz zespół wczuł się w nastrój Świąt Wielkanocnych, a wyjątkowa atmosfera i niepowtarzalny klimat udzielił się wszystkim obecnym. Z wielkim zaangażowaniem dzieci zaprezentowały ciekawą scenkę „Bajka z jajka” i zaśpiewały wielkanocne pieśni. Kolorowe pisanki, świąteczne, chrześcijańskie symbole i tradycyjne stroje, przygotowane przez Panią Natalię Łysak, Tatianę Fortuna i rodziców, stanowiły piękną scenografię.

Najmłodsi artyści zatańczyli wesoły taniec „Wiosenna polka” przygotowany przez nauczyciela  choreografii Pana Jarosława Melnyka.
Pięknie słowa o tej Wielkiej Nocy i Zmartwychwstaniu Jezusa  wygłosił Biskup Jan Niemiec. Życzył, aby ten czas zmartwychwstania pańskiego przyniósł wszystkim radość w sercach i wzajemną życzliwość. Na zakończenie  życzenia radosnych i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy, złożył Prezes Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego w Kamieńcu Podolskim Pan Stanisław Nagórniak.

Chcemy przekazać serdeczne podziękowania dla Pani Walentyny Borkowskiej (restauracja „Mrija Kozaka”); dla Pana Wasyla Strojanowskiego (Podilski Agrarny Uniwesrytet); Pana Oleksandra Mosejczuka i Volodymyra Jurjewa (Sp. Z o.o. „Ukraiński Krystal”); oraz Pana Olega Pietrowskiego za pomoc w organizacji obchodów Świąt Wielkanocnych w Kamieńcu Podolskim.

Tetyana Fortuna, 25 kwietnia 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code