Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Listy do redakcji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego na Sobotnich Kółkach Twórczych

Listy do redakcji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego na Sobotnich Kółkach Twórczych

28 maja w sali Dziecięcej Biblioteki Obwodowej pożegnaliśmy kolejny – czwarty z kolei – rok szkolny na Sobotnich Kółkach Twórczych przy Domu Polskim w Żytomierzu.

Uroczystość rozpoczęła się z występu Dziecięcego Zespołu Wokalnego „Kwiaty” pod akompaniament pani Larysy Bojko.

Następnie dyrektor Domu Polskiego Irena Perszko wręczyła dyplomy za osiągnięcia w nauce języka polskiego dla słuchaczy Kółek. W tym roku nauczyciele – pani Jana Kurnosowa i pani Julia Nowicka – wytypowały 19 najlepszych uczniów dla których przygotowano prezenty oraz książki od Instytutu Pamięci Narodowej. Wśród odznaczonych chcemy w szczególny sposób podziękować za aktywność i rzetelność na zajęciach językowych zarówno jak i za wieloletnie zaangażowanie w działalności Domu Polskiego dla Aleksy Bołotowa, Romana Gierasimowa, Elżbiety Gołowko, Daryny Święcickiej oraz Andrzeja Sergijczuka.

Dyplomy i prezenty otrzymały także aktywni uczestnicy Kółek plastycznych (nauczyciel – pani Anna Fedorczenko) – Eugeniusz Romaniuk, Daryna Naumenko, Maria Biłowa i Rostysław Krawczuk.

Dla licznych gości święta swoje talenty artystyczne zaprezentowały uczestnicy Kółka Teatralnego (kierownik – pani Julia Bojko).
Finałowym akordem święta stała się wiązanka muzyczna dobrze znanych i ulubionych oraz nowych piosenek wykonanych przez zespół „Kwiaty”.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Irena Perszko podziękowała nauczycielom za gorliwą pracę, a dzieci wręczyły im kwiaty. Wszyscy uczestnicy święta otrzymały słodycze od Domu Polskiego.

Projekt edukacyjny Sobotnich Kółkach Twórczych dla dzieci Dom Polski jest skutecznie realizowany od 2013 roku. W 2016-2017 roku szkolnym uczniami Kółek było około 180 dzieciaków w wieku od 6 do 13 lat. W ramach zajęć na Kółkach dzieci uczą się języka polskiego, polskiej literatury, historii i kultury, działa także Kółko plastyczne i teatralne, odbywają się zajęcia wokalne.

Dom Polski w Żytomierzu, 30.05.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code