Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Takie Forum warto zrealizować także w Kielcach

Listy do redakcji. Takie Forum warto zrealizować także w Kielcach

Ponad 300 gości przybyło 25 lipca do naszego partnerskiego miasta na Podolu, żeby wziąć udział w Pierwszym Regionalnym Forum „Społeczeństwo – Władza – Biznes: strategiczny dialog” („Громада-Влада-Бізнес: стратегічний діалог”). Na przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć także przedstawicieli Stowarzyszenia „Integracja Europa-Wschód”.

Celem Forum było stworzenie platformy na rzecz komunikacji i współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi obwodu winnickiego i przedstawicielami biznesu, lokalnej władzy i społeczeństwa.

Organizatorami Forum były organizacje: ISAR „Jedność” z Kijowa (ІСАР „Єднання”) i Fundusz Charytatywny „Podilska Gromada” z Winnicy (БФ „Подільська громада”).

Inicjatywa była współfinansowana w ramach programu amerykańskiej pomocy USAID i realizowanego projektu pod hasłem „Platforma rozwoju społeczeństwa obywatelskiego” oraz przy dodatkowym wsparciu Winnickiej Rady Miejskiej.

Do udziału w Forum zgłosili się uczestnicy z wielu obwodów Ukrainy, a także z innych krajów w tym Polski, Słowacji i Czech. Łącznie zarejestrowano ponad 300 uczestników!

Warto dodać, iż Forum miało charakter otwarty tak zwany Open Air i dzięki temu była to inicjatywa dostępna dla wszystkich zwiedzających w tym dniu Plac Europejski w Winnicy.

Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód dołączyło do organizacji otwartego uniwersytetu w ramach Forum. Magdalena i Krzysztof Kalita w towarzystwie Andrija Druczyńskiego – prezesa Funduszu Podilska Gromada prezentowali wspólne projekty i zachęcali do współpracy przy realizacji nowych inicjatyw.

Dziękujemy za możliwość udziału w Forum. Był to dla nas (jak zawsze) pozytywnie spędzony czas w otoczeniu aktywnych i przyjaznych ludzi.

Jesteśmy przekonani, iż taką inicjatywę warto zrealizować w przyszłości i w Kielcach.

Stowarzyszenie „Integracja Europa-Wschód”, 31.07.15 r.


{morfeo 918}

{youtube}{/youtube}