Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Szkoła Letnia Języka Polskiego w Sławucie

Listy do redakcji. Szkoła Letnia Języka Polskiego w Sławucie

1 lipca z inicjatywy Wiktorii Pachomowoi w Sławucie rozpoczęły się zajęcia w ramach Letniej Języka Polskiego. Młodzież ze Sławuckiego Oddziału Związku Polaków może wybierać dwa różne poziomy nauczania. Zajęcia odbywają się na razie jeden raz w tygodniu w piątki. Prowadzą lekcje nauczycielki Larysa Cybula i Oksana Kocerbluk na zasadach wolontariatu. Wychodzi w sumie dwie godziny zajęć.

Oczywiście, że ze względu na wakacje to nie są klasyczne lekcje, chociaż gramatyka i poprawne czytanie tekstów w języku polskim są na pierwszym miejscu.

Ale jak coś uczymy nowego to robimy to w sposób interaktywny, nie zapominając o ćwiczeniach fizycznych, piosenkach, a nawet śpiewaniu i tańcach. Przybliżamy naszej młodzieży Polskę, jej symbole narodowe oraz kulturę. A najlepsza nauka pod czas wakacji letnich to podróż. W wirtualnych podróżach zwiedzamy naszą wspaniałą historyczną ojczyznę. Uczymy się poezji, wyliczanek, wypróbujemy swoje siły w trudnych polskich łamańcach językowych.

Mamy nadzieję, że ta letnia nauka języka polskiego dla naszych dzieciaków, które z różnych powodów nie mogły wyjechać na kolonie czy nad morze z rodzicami i zostały pod czas wakacji w Sławucie, będzie wesoła i korzystna.

Łarysa Cybula, 15.07.16 r.