Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Stulecie Niepodległości w naszej szkole w Sławucie!

Listy do redakcji. Stulecie Niepodległości w naszej szkole w Sławucie!

11 listopada Polska i wszyscy Polacy na całym świecie obchodzili 100. rocznicę odzyskania Niepodległości.

Ta znacząca data wielkiego wydarzenia nie mogła dotyczyła wszystkich, kto uczy się języka polskiego także na Ukrainie. A mianowicie w naszej szkole odbył się tydzień języka polskiego poświęcony 100-leciu Niepodległości Polski. W ramach tego tygodnia zorganizowano zajęcia  pt. „Droga do Niepodległości”, warsztaty twórcze dla dzieci uczących się języka polskiego, konkursy rysunków związanych ze świętem Niepodległości. Młodzież przygotowała plakaty na temat kultury polskiej. Odbyły się również spotkania dyskusyjne, pokazy polskich filmów, zajęcia komunikacyjne i uroczysty pokaz tańca „Polonez”.

Konkursy i imprezy odbywały się w atmosferze przyjaznej współpracy i dużego zainteresowania ze strony uczestników. Zawdzięczamy przez to naszej nauczycielce języka polskiego pani Oksanie Kyryczenko, której udało się pokazać nam blask wielkiego ognia Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i jej narodu, odczuliśmy jego ciepło w naszych sercach.

Z szacunkiem uczniowie klas 6a, 6b, 7, 8, 9, Szkoła w Sławucie, 28 listopada 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code