Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Spotkanie opłatkowe w Sławucie na Wołyniu

Listy do redakcji. Spotkanie opłatkowe w Sławucie na Wołyniu

Zbliżamy się do najcudowniejszego Święta w roku. Dzieciaki czekają na ten dzień żeby otrzymać wymarzone prezenty. Dorośli mają czas na to żeby spędzić chociaż trochę więcej czasu w gronie bliskich i trochę zatrzymać tak szybko płynący czas. Świąteczny okres przynosi dużo radości, serdecznego pokoju i poczucia rodzinnego ciepła. Tradycyjne spotkania opłatkowe są częścią tego świątecznego okresu. A dzieci robią tę święta wesołymi i jeszcze bardziej oczekiwanymi.

18 grudnia w Sławucie minęło w ciągłym ruchu. Młodzież ze Sławuckiego Związku Polaków przygotowała Bożonarodzeniowe Jasełka oraz koncert. A dorośli zebrali się razem by uczestniczyć w corocznym spotkaniu opłatkowym.

Klasę pięknie udekorowano. Daria Martyniuk narysowała obraz Świętej Rodziny. Zabrzmiały wiersze o świętach, historii świętowania Bożego Narodzenia, opowiedziano o tradycjach obchodów tego święta. Zebrało się tak dużo ludzi, że prawie nie wystarczało miejsca dla uczestników Jasełek, nie mówiąc już o rodzicach i innych obecnych osobach.

W rodzinnej atmosferze zabrzmiały polskie kolędy. Dzieciom na tyle spodobała się impreza, że nie chciały iść do domu. Każdy z nich otrzymał słodki prezent. Słodycze dla uczestników ufundował Konsulat Generalny RP w Winnicy. Wyrażamy słowa wdzięczności za tę prezenty.

Trochę później odbyło się spotkanie opłatkowe w gronie członków Zarządu Związku Polaków miasta Sławuty oraz członków organizacji. Podzieliliśmy się opłatkiem, znowu zabrzmiały kolędy i świąteczne życzenia. Wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!

Łarysa Cybula, 20.12.16 r.