Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Sen o Warszawie

Listy do redakcji. Sen o Warszawie

Okres bożonarodzeniowy sprzyja podniosłemu nastrojowi. Jest to czas, kiedy w domach polskich rodzin, w wielu krajach na całym świecie, śpiewane są kolędy. Dla Polaków, oczywiście, najpiękniejsze wydają się te polskie, istniejące w naszej tradycji od wieków.

Dla chóru „Cantica Anima” z Baru na Podolu okres Świąt Bożego Narodzenia to możliwość podarować swoje ulubione kolędy młodym i starszym słuchaczom. Na zaproszenie Domu Polskiego w Barze niedawno wyruszyliśmy do Warszawy, żeby także stolica Polski usłyszała nasze kolędy w wykonaniu rodowitych kresowiaków z terenów byłego województwa podolskiego I RP.

Mieliśmy zaszczyt zaśpiewac swoje ulubione kolędy na Spotkaniu Wigilijnym w warszawskim Domu Polonii. To było dla nas bardzo niezwykle i doniosłe doświadczenie oraz możliwość by zaprezentować swoja twórczość obecnym na spotkaniu politykom, gospodarzom spotkania, przedstawicielom duchowieństwa i osobom pielęgnującym Polonie w rożnych krańcach świata.

Następnie odwiedziliśmy Senat RP. Wycieczka przepięknym budynkiem Senatu była dla nas jak wymarzony sen. To miejsce, w którym każdy z nas poczuł głęboki patriotyzm i łączność z Macierzą.

Pobyt w Warszawie był krótki, ale zostawił ciepły świąteczny ślad w naszych sercach. Kolorowe światełka na budynkach i drzewach grzały nas swoim pięknem, chociaż było dość zimno. Wracaliśmy z nadzieją przywieźć w swoje domy tą Warszawską radość.

Maria Cyciurska, Bar, 08.02.17 r.