Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Listy do redakcji. Rybnickie wrażenia

Listy do redakcji. Rybnickie wrażenia

Nazywam się Wadim Maremucha. Jestem członkiem chóru „Młode liście”, działającego przy Domu Polskim w Barze na Podolu.

W czerwcu br nasz zespół wyjechał do miasta Rybnik na zaproszenie Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej RYBNIK-EUROPA. Mieszkaliśmy w rodzinach rybnickich rówieśników. Gospodarze przygotowali dla nas bardzo interesujący program: zwiedzanie Rybnika i jego okolic, wycieczki do Pszczyny i Parku Tematycznego, które pozostawiły po sobie masę wrażeń.

Byłem również pod wrażeniem wspólnych warsztatów chóralnych z chórem „Bel Canto” z liceum ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich. Ten chór też śpiewa niektóre utwory w stylu Gospel. W liceum mieliśmy możliwość dostrzec proces nauczania w Polsce, porównać jego z ukraińskim a także poznać nowych przyjaciół.
Szczytem naszego pobytu był występ na scenie w Rynku. Mimo złej pogody na nasz występ dojechali goszczące nas rodziny, które mocnymi brawami i oklaskami dodawały nam otuchy i zapału do śpiewu.

W imieniu własnym a także w imieniu wszystkich uczestników chóru „Młode liście” pragnę gorąco podziękować wszystkim organizatorom naszego pobytu w Rybniku. W sposób szczególny dziękujemy Arkadiuszowi Skowronowi – dyrektorowi przedsiębiorstwa MOSSIR, który sprawnie koordynował sprawy organizacyjne.

Słowo Polskie, 15.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code