Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Listy do redakcji. Modlitwa w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej

Listy do redakcji. Modlitwa w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej

Zapoczątkowaliśmy tę tradycję w 2014 roku. I już po raz czwarty na początku kwietnia odwiedziliśmymy Polski Cmentarz Wojskowy w Bykowni.

Tegoroczna pielgrzymka chyba była największą – ponad 140 osób modliło się za wieczny odpoczynek dla oficerów i żołnierzy Wojska Polskiego oraz za tysiące innych niewinnych ofiar reżimu komunistycznego pochowanych w bykowiańskim lesie.

Mszę świętą odprawił proboszcz kijowskiej parafii Chrystusa Króla Wszechświata kś. Bogdan Kusznir SAC. Po zakończaniu mszy wspólnie odśpiewaliśmy Rotę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom wyjazdu – członkom Stowarzyszenia Polaków im. J. Lublińskiego z Nowograda-Wołyńskiego na czele z panią prezes Wiktorią Szewczenko, uczniom Szkoły Wiedzy o Polsce, działającej przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej na czele z nauczycielem języka polskiego panem Robertem Stepaniukiem (ORPEG), słuchaczom kursów językowych przy Domu Polskim, członkom Studenckiego Klubu Polskiego. Po raz pierwszy dołączyły się do nas członkowie Stowarzyszenia Polskiego im. J. Słowackiego w Nowej Borowej na czele z panią prezes Anną Bielak.

Irena Perszko, Dom Polski w Żytomierzu, 05.04.17 r.