Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Jesienne porządkowanie cmentarza polskiego w Sławucie

Listy do redakcji. Jesienne porządkowanie cmentarza polskiego w Sławucie

Im bliżej do Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek, tym więcej widać Polaków, sprzątających polskie cmentarze w miejscowościach, w których mieszkają.

Słoneczny piątek 28 listopada okazał się bardzo udanym dniem dla porządkowania cmentarza w Sławucie. Miejscowi Polacy zorganizowali w tym dniu pierwszą z dwóch zaplanowanych przed początkiem listopada akcję by zdążyć przed zapaleniem zniczy i modlitwą posprzątać nagrobki od liści, gałęzi i innego śmiecia.

– To był tylko początek naszej akcji, w następnym tygodniu znów tu przyjdziemy w dużo większym gronie – zgodnie mówili uczestnicy akcji.

Wielkie podziękowania należą się Zofii Humeniuk, Larysie Cybuli, Swietłanie Martiuk, Rozalii Ostrowskiej, Wyrostkowej Oldze z synem Makarym, Romanowi Waśkowskiemu, Waleremu Nożewskiemu i Kyryłowi Kociubie za poświęcenie własnego czasu na porządkowanie polskiego cmentarza. Bóg zapłać!

Maria Kowalczuk, 29.10.16 r.