Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Listy do redakcji. Bajkowa zima w Nietyszynie

Listy do redakcji. Bajkowa zima w Nietyszynie

Polskie stowarzyszenie w Nietyszynie może się pochwalić obfitością ważnych wydarzeń, które miały miejsce tej cudownej zimy.

Wszystkie świąteczne imprezy rozpoczęły się od odwiedzin 10 grudnia najmłodszych członków organizacji przez Świętego Mikołaja, który za przepiękne wierszyki i piosenki obdarowywał nasze pociechy różnymi smakołykami, dostarczonymi prosto z Polski za pośrednictwem Konsulatu Generalnego RP w Winnicy. Pod koniec mikołajkowego spotkania wykonano wspólne zdjęcie małych gości.

Kontynuacją świętowania był przyjazd 16 grudnia delegacji z administracji Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Goście z Polski przekazali od pary prezydenckiej Polski prezenty i życzenia wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Dzieci z całego serca dziękowały delegatom kolędami i wierszykami. Wojciech Nastuła, jeden z członków delegacji, szczerze dziękował obecnym za działalność na rzecz krzewienia kultury i tradycji polskich.

26 grudnia członkowie polskiej organizacji społecznej w Nietiszynie, ci najmłodsi oraz ci najstarsi, mieli zaszczyt uczestniczyć w festiwalu kolęd i pastorałek, który odbył się w Równem. A było to możliwe dzięki przekazaniu przez KG RP w Winnicy sprzętu muzycznego. Chwaleniu Boga przez kolędę nie było granic. Wszyscy wrócili z festiwalu podekscytowani i zdopingowani do następnych podboi muzycznych.

20 stycznia wszyscy członkowie Stowarzyszenia zebrali się na spotkaniu opłatkowym. Najaktywniejsi członkowie zaskoczyli wszystkich świąteczną inscenizacją historii wędrującej Panny Maryi. Scenariusz historii scenicznej również był redagowany przez naszych nauczycieli języka polskiego, pedagodzy też brali udział w imprezie jako aktorzy. Wyjątkowa rodzinna atmosfera zbliżyła wszystkich obecnych.

Dzień później, delegaci Stowarzyszenia witali kolędą w Sławucie szanownego Senatora Stanisława Gogacza, który przybył do wszystkich Rodaków na Ukrainie z misją przekazania paczek żywnościowych od rodaków z Polski.

Działalność Polskiego Stowarzyszenia w Nietyszynie nie byłaby możliwa bez wsparcia Konsulatu Generalnego RP w Winnicy na czele z jego kierownikiem Konsulem Wojciechem Mrozowskim!

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim pracownikom polskiej placówki konsularnej – życzymy wam ogromu satysfakcji z bycia Polakiem i jednoczenia tych, kto się Polakami czuje. Niech wszystko co polskie nas łączy i wzbogaca!

Wanda Szatkowska, Nietiszyn, 31.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code