Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą serdecznie pozdrawiam naszych Rodaków mieszkających i pracujących w różnych miejscach na całym świecie. Jako Minister Edukacji i Nauki w sposób szczególny zwracam się do polskich środowisk oświatowych i naukowych za granicą.

W tym ważnym dniu pragnę z całego serca podziękować Państwu za promowanie naszej kultury i historii oraz osiągnięć wybitnych Polaków. Dziękuję także za podtrzymywanie i pielęgnowanie tożsamości narodowej. To Państwo są prawdziwymi ambasadorami polskości w swoich społecznościach, szkołach, ośrodkach naukowych czy miejscach pracy.

Wyrażam ogromne uznanie dla wszystkich polskich badaczy pracujących w zagranicznych ośrodkach naukowych. To Państwo wspierają współpracę międzynarodową i przyczyniają się do promowania polskiej nauki. Dzięki Państwu naukowcy z innych krajów mogą poznać nasze osiągniecia i dowiedzieć się o polskich sukcesach w różnych dziedzinach.

Słowa wdzięczności kieruję także do nauczycieli i dyrektorów polskich szkół poza granicami kraju. Dziękuję za trud nauczania języka polskiego, przekazywania wiedzy o Polsce i wychowania w duchu szacunku dla polskiej tradycji. Państwa praca w istotny sposób przyczynia się do kształtowania postaw patriotycznych i podtrzymywania łączności z Ojczyzną przodków.

Wszystkim Państwu przekazuję życzenia wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności.

>>> Nagranie życzeń na platformie Youtube <<<

Życzę radosnego świętowania!
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code