Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Lider ługańskich separatystów ogłosił wojnę liderowi donieckich

Lider ługańskich separatystów ogłosił wojnę liderowi donieckich

Lider ługańskich terrorystów Walery Bołotow. Źródło - unian.uaSamozwańczy prezydent „Ługańskiej Republiki Ludowej” Walerij Bołotow oskarżył swojego donieckiego „kolegę” z DNR (Donieckiej Republiki Ludowej) Denisa Puszylina o zdradę i zagroził, że likwiduje donieckie oddziały zbrojne.

– Na terytorium Ługańszczyzny Puszylin i jego sojusznicy są uważani za persona non grata. Według reguł stanu wojennego oni muszą być likwidowani – twierdzi Bołotow.

26 maja Denis Puszylin uciekł z budynku obwodowej administracji Doniecka z wielką torbą w rękach. Chroniło go kilkunastu mężczyzn z karabinami maszynowymi.

Ukraińskie wojsko skutecznie wypędza terrorystów z Doniecka. Po próbie przejęcia lotniska w tym mieście przez prorosyjskich separatystów, ukraińska awiacja ostrzelała pozycje wroga. Bandyci uciekli do dzielnic mieszkalnych, raniąc i zabijając po drodze wypadkowych przechodniów.

Redakcja, bwp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code