Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Letnia Szkoła dziennikarzy Wilno 2021

Letnia Szkoła dziennikarzy Wilno 2021

W dniach 1-8 sierpnia w Wilnie odbyły się szkolenia dziennikarskie pt „Letnia Szkoła Dziennikarzy Wilno 2021”.

W szkoleniu w Domu Kultury Polskiej w stolicy Litwy wzięło udział 20 dziennikarzy polskich i polonijnych mediów z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Węgier i Słowacji.

Głównym celem projektu był rozwój i wspieranie polonijnych mediów na Wshodzie. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do zdobywania nowych umiejętności pod opieką wspaniałych trenerów. Szkolenia prowadzili doświadczeni profesjonaliści: Ilona Lewandowska, Piotr Piętka, Robert Rajczyk, Ewa Wołkanowska- Kołodziej, Tomasz Wolff, Elżbieta Monkiewicz, Radosław Kietliński, Izabela Alfredson.

W ramach wydarzenia odbyło się także spotkanie z wicedyrektorem Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej dr Mariuszem Żuławnikiem i Katarzyną Zielińską, redaktorką główną serwisu szukajwarchiwach.gov.pl Narodowego Archiwum Cyfrowego. Goście zaprezentowali internetowe narzędzia wyszukiwawcze oraz opowiedzieli o zasobach archiwalnych, jakimi dysponują reprezentowane przez nich instytucje.

Podczas szkolenia uczestnicy mieli świetną okazję do zwiedzenia litewskiej stolicy, pełnego polskich zabytków Wilna i Trok (lit. Trakaj), malowniczo położonego miasteczka, w którym znajduje się przepiękny zamek na wyspie.

Polonijna Szkoła Dziennikarzy Wilno 2021 to wspólna inicjatywa Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, Magazynu „Kurier Wileński” i Polskiego Instytutu Badawczego i Muzeum w Budapeszcie.

Projekt objęty wsparciem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP w ramach konkursu „Polonia i Polacy za granicą 2021”.

Wiktoria Bednarska, 12 sierpnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code