Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców w Warszawie

Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców w Warszawie

Letnia Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla cudzoziemców przy Studium Języków Obcych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oferuje czterotygodniowe kursy języka polskiego jako obcego w miesiącach lipcu, sierpniu i wrześniu.

Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania (od A1 do C2 wg skali biegłości językowej Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego) w wymiarze 100 godzin lekcyjnych (25 godzin tygodniowo).

W ramach kursu języka ogólnego dodatkowo oferowane są wykłady z historii, literatury, kultury, sztuki, filmu, teatru i muzyki.

W ramach Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej oferujemy bogaty program kulturalny. Zwiedzamy między innymi Zachętę –Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Narodowe, Muzeum Fryderyka Chopina, Zamek Królewski oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Raz w tygodniu oglądamy film z kanonu współczesnej kinematografii polskiej.

Kursy prowadzone są przez nauczycieli akademickich Studium Języków Obcych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zajmujących się nauczaniem języka polskiego jako obcego w oparciu o własne, wypracowane przez wiele lat programy i metody oraz przez specjalistów zaproszonych przez Studium do współpracy.

Szczegółowe informacje o szkole znajdą Państwo na naszej stronie w języku polskim pod linkiem:
http://sjo.wum.edu.pl/content/letnia-szkola-jezyka-i-kultury-polskiej-dla-obcokrajowcow

W języku rosyjskim pod linkiem:
http://sjo.wum.edu.pl/content/letnyaya-shkola-polskogo-yazyka-i-kultury-dlya-inostrantsev

dr Maciej Ganczar, Kierownik Studium Języków Obcych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego