Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Łazienki Królewskie niespodziewaną atrakcją w japońskim Sapporo

Łazienki Królewskie niespodziewaną atrakcją w japońskim Sapporo

Jeden z najcenniejszych zabytków Warszawy – XVIII-wieczny Pałac na Wyspie w Łazienkach Królewskich – został skopiowany w skali jeden do jednego w japońskim mieście Sapporo!

Do jego budowy użyto wyłącznie lodu i śniegu. Tutaj też powstał brat bliźniak pomnika Chopina. Odsłonięcie obiektów odbyło się na początku lutego 2020 r.

Lodowo-śniegowe rzeźby przedstawiające Pałac na Wyspie i pomnik Fryderyka Chopina z Łazienek Królewskich stały się głównymi atrakcjami tegorocznej edycji Festiwalu Śniegu, który każdej zimy przyciąga do Sapporo nawet 2 mln turystów.

Ich wzniesienie ma związek z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią.

Wykonanie rzeźb obu łazienkowskich zabytków zajęło 28 dni. Zaangażowanych w to było ponad 100 żołnierzy Japońskich Sił Samoobrony. Pałac z lodu i śniegu ma wymiary pierwowzoru: 16 m wysokości, 26 m szerokości i 20 m długości. Pomnik Chopina jest nieco mniejszy niż oryginał. Oba obiekty tworzą na Festiwalu Śniegu tzw. Plac Polski.

Walentyna Jusupowa za: wyborcza.pl, 12 lutego 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code