Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Lato z Domem Polskim 2017

Lato z Domem Polskim 2017

Jednym z głównych kierunków działalności Domu Polskiego w Żytomierzu jest edukacja. W ciągu roku placówka realizuje kilkadziesiąt projektów o charakterze kształceniowym.

Wielką popularnością w Żytomierzu cieszą się Sobotnie Kółka Twórcze dla dzieci. W ramach zajęć dzieciaki w wieku 7-13 lat uczą się języka polskiego, polskiej historii i kultury. Biorą udział w zajęciach wokalnych, plastycznych i kółku teatralnym. W latach 2016-2017 roku uczestnikami projektu było ponad 180 osób.

W okresie wakacji dla słuchaczy Kółek Dom Polski prezentuje półkolonie letnie z nauczaniem języka polskiego „Lato z Domem Polskim”. Ten projekt startował w 2012 roku i za 7 lat jego uczestnikami było ponad 500 dzieci.

W 2017 roku „Lato z Domem Polskim” trwało od 5 czerwca do 14 lipca i składało się z trzech edycji z udziałem ponad 80 dzieci z 1-6 klas. Program „Lata z Domem Polskim” zawsze jest bardzo rozmaity. Prawie codziennie odbywają się zajęcia języka polskiego – dzieci czytają polskie książki, uczą się polskiej poezji, przygotowują na zamknięcie projektu inscenizacje w języku polskim. Na zajęciach wokalnych – uczą polskich piosenek, które także prezentują na koncercie finalizującym projekt. Nie brakuje także warsztatów twórczych – plastycznych i teatralnych.

Z wielkim zainteresowaniem dzieci zwiedzają lokalne muzea – krajoznawcze, kosmonautyki, strażackie, zakład produkujący czołgi, miejscową piekarnię. Lecz największą atrakcją jest oczywiści kino i basen!

W ciągu dnia pod opieką wychowawczyń – studentów miejscowych uczelni wyższych – dzieci bawią się w gry rozwijające i sportowe.

Na zakończenie każdej z edycji projektu zapraszamy rodziców dla których dzieci prezentują czego się nauczyły w ciągu dwóch tygodni – mini-spektakli w języku polskim, polskie piosenki, własne talenty.

W tym roku półkolonie letnie z nauczaniem języka polskiego „Lato z Domem Polskim” zostały współfinansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych z Kancelarii Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Dom Polski w Żytomierzu, 16.07.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code