Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Ładyżyn: odpust w wigilię Wniebowzięcia NMP

Ładyżyn: odpust w wigilię Wniebowzięcia NMP

W wigilię Wniebowzięcia NMP przypadającą na 14 sierpnia 2018 roku w kaplicy Wniebowzięcia Matki Bożej w Ładyżynie w obwodzie winnickim obchodzono odpust parafialny.

Na zaproszenie proboszcza o. Gabriela Sucharskiego w uroczystości odpustowej wzięli udział kapłani z najbliższych parafii: o. Piotr Furman (z parafii Matki Bożej Różańca Świętego w Tulczynie), o. Wadym Pidkowa (Matki Bożej Szkaplerznej w Bracławiu), o. Rusłan Karmalita  (Św. Józefa w Niemirowie) oraz o. Mirosław Matwijczuk (z parafii Św. Anny w Barze). Mszę Świętą, która rozpoczęła się o godz. 18.00, celebrował były proboszcz parafii ładyżyńskiej o. Aleksander Kocur.

Po Mszy Św. o Piotr przekazał parafii Mszał Rzymski, wydany w 1900 roku, który w czasie prześladowań został wywieziony z Ładyżyna i był przez długie lata przechowywany w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kopijówce, a następnie w Tulczynie.

Kaplica znajduje się w dawnym domu parafialnym, który władze lokalne przekazały wspólnocie w 2011 roku. Obecnie budynek jest remontowany. Znajduje się obok dawnego kościoła, który obecnie grozi zawaleniem i również w tym roku został przekazany parafii.

Irena Rudnicka na podstawie informacji kmc.media, 22.08.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code